Biuletyn Informacji Publicznej
Centrum Kultury i Sportu "Ziemowit" w Kruszwicy

Wyszukiwarka

Odnośniki

Przejdź do: www.ckis-ziemowit.pl

Treść strony

   Centrum Kultury i Sportu „ Ziemowit” w Kruszwicy powołano w maju 2008 roku jako samorządową instytucję kultury. Bazą dla tej instytucji było Centrum Kultury „Ziemowit” w Kruszwicy z siedzibą przy ul. Niepodległości 43. W latach 2008 -2018 instytucja zarządzała bazą noclegową i kompleksem sportowym przy ul. Poznańskiej 17 w Kruszwicy. Przedmiotem działania CKiS jest zaspokojenie  potrzeb kulturalnych społeczeństwa poprzez tworzenie i upowszechnienie różnych dziedzin kultury.  Zadaniem Centrum jest tworzenie warunków dla rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego, a także edukacja kulturalna i wychowanie przez sztukę.  Inną równie ważną funkcją jest organizacja wystaw, konkursów, koncertów, przeglądów i festiwali oraz imprez kulturalnych wynikających z kalendarza imprez  m.in: Majówka, Dni Kruszwicy, Kujawskie Nowalijki,  impreza „Imieniny Marii” w Chełmcach i koncert muzyki szanty . W ramach instytucji funkcjonują zespoły muzyczne i folklorystyczne.
    Przy Centrum działają sekcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych: taneczne, wokalne, nauki gry na gitarze, keyboardzie i rękodzieła artystycznego.
   W budynku Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit” przy ul. Niepodległości 43 dysponujemy salą widowiskową na 196 miejsc. Możemy zapewnić przejazd uczestników konferencji podstawiając autokar z Nadgoplańskiej Komunikacji Autobusowej w Kruszwicy.  Współpracujemy z Oddziałem Nadgoplańskim PTTK w Kruszwicy,  który w swojej ofercie posiada rejs statkiem „Rusałka” po jeziorze Gopło, bankiet z atrakcjami na statku, a także zwiedzanie zabytków z przewodnikiem oraz wycieczki po okolicy  np: Biskupin, Ciechocinek lub Licheń.  Kruszwica jest miasteczkiem historycznym położonym nad Jeziorem  Gopło w rejonie Kujaw. Posiada zabytki : legendarna „Mysia Wieża ”, Kolegiata, Pałac w Kobylnikach, drewniany kościół w Rechcie, a ze zbiorami z wykopalisk można się zapoznać w ekspozycji archeologicznej.  Wokół jeziora rozciąga się rezerwat przyrody - Nadgoplański Park Tysiąclecia  z bogatą fauną i florą, którą można obejrzeć z bliska.

  Mamy nadzieję, że nasza oferta jest ciekawa i na tyle atrakcyjna, że wybierzecie Państwo Kruszwicę.

Bliższych informacji udzielamy pod  nr tel. 52 3515370 
e-mail : info@ckis-ziemowit.pl

Strona internetowa: www.ckis-ziemowit.pl

Metryka

  • opublikował: Administrator Systemu
    data publikacji: 2011-11-30 16:19
  • zmodyfikował: Administrator Systemu
    ostatnia modyfikacja: 2020-07-13 11:32

drukuj całą stronę

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 10274
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2020-07-13 11:32