Biuletyn Informacji Publicznej
Centrum Kultury i Sportu "Ziemowit" w Kruszwicy

Wyszukiwarka

Odnośniki

Przejdź do: www.ckis-ziemowit.pl

Treść strony

   Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit” w Kruszwicy powołano w maju 2008 roku jako samorządową instytucję kultury. Bazą dla tej instytucji było Centrum Kultury „Ziemowit” w Kruszwicy z siedzibą przy ul. Niepodległości 43. W latach 2008 -2018 instytucja zarządzała bazą noclegową i kompleksem sportowym przy ul. Poznańskiej 17 w Kruszwicy. Przedmiotem działania CKiS "Ziemowit" jest zaspokojenie  potrzeb kulturalnych społeczeństwa poprzez tworzenie i upowszechnienie różnych dziedzin kultury.  Zadaniem Centrum jest tworzenie warunków dla rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego, a także edukacja kulturalna i wychowanie przez sztukę.  Inną równie ważną funkcją jest organizacja wystaw, konkursów, koncertów, przeglądów i festiwali oraz imprez kulturalnych wynikających z kalendarza imprez  takich jak: Dni Kruszwicy, Dożynkii, Imienin Marii w Chełmcach i koncert. W ramach instytucji funkcjonują zespoły muzyczne.
    Przy Centrum działają sekcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych: taneczne, wokalne, malarstwa, Akademii Młodego Artysty czy rękodzieła artystycznego.
   W budynku Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit” przy ul. Niepodległości 43 dysponujemy salą widowiskową na 194 miejsca. Przystosowana jest ona zarówno pod występy artystyczne jak i do organizowania spotkań, zebrań czy konferencji. 

  
Bliższych informacji udzielamy pod  nr tel. 52 3515370 
e-mail : info@ckis-ziemowit.pl

Strona internetowa: www.ckis-ziemowit.pl

Metryka

  • opublikował: Administrator Systemu
    data publikacji: 2011-11-30 16:19
  • zmodyfikował: Administrator Systemu
    ostatnia modyfikacja: 2023-02-23 09:54

drukuj całą stronę

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 11613
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2023-02-23 09:54